دکتر آنوش شفیعی متخصص پوست و مو و زیبایی و لیزر
 • مطب تهران: 02122387100 - 09215267100
 • مطب قشم: 07635226112
پیلینگ تراپی

احتمالا بارها در تبلیغات مختلف در مورد پیلینگ تراپی و مزیت های فوق العاده آن برای پوست صورت شنیده اید. به پیلینگ تراپی، لایه برداری و جوانسازی پوست هم گفته می شود. لایه برداری پوست، یکی از روش های درمانی می باشد که در کلینیک های زیبایی و تحت نظر پزشکان مجرب انجام خواهد شد. این روش درمانی تاریخچه چندین هزار ساله دارد. زیرا برای اولین بار رومیان و مصریان باستان از این روش برای جوانسازی پوست خود استفاده می کردند. امروزه لایه برداری به یکی از رایج ترین روش های جوانسازی پوست صورت تبدیل شده است. در این مقاله می خواهیم به معرفی کامل خدمات پیلینگ تراپی در کلینیک زیبایی دکتر آنوش شفیعی در تهران و نکات پیرامون آن بپردازیم.

پیلینگ تراپی یا لایه برداری پوست چیست؟

پیلینگ تراپی، دکتر آنوش شغیعی، متخصص پوست و مو ، سعادت آباد، تهران
پیلینگ تراپی، دکتر آنوش شغیعی، متخصص پوست و مو ، سعادت آباد، تهران

پیلینگ تراپی یا لایه برداری پوست صورت، شامل مجموعه اقدامات درمانی است که روی پوست صورت اعمال می شوند. این اقدامات در نهایت موجب جوانسازی پوست صورت، شادابی و شفافیت آن خواهند شد. پوست صورت دارای سه لایه اپیدرم (لایه سطحی)، میددرم (لایه میانی) و لایه عمیق است. در لایه برداری، سلول های مرده پوست صورت برداشته شده و لایه جدید از پوست ظاهر می شود. بنابراین شفافیت پوست افزایش پیدا کرده و لکه ها، جوش ها و آکنه ها به صورت کامل از سطح پوست پاک خواهند شد. بنابراین بعد از انجام پیلینگ تراپی شاهد پوستی بسیار صاف و شفاف هستید.

اهمیت انجام پیلینگ تراپی برای پوست

اهمیت انجام پیلینگ تراپی برای پوست صورت بر کسی پوشیده نیست. پوست صورت از آن قسمت هایی از بدن می باشد که همواره در دید عموم قرار دارد. زیبا و شاداب بودن پوست صورت می تواند سن افراد را کمتر نشان داده و آن ها را با نشاط نشان دهد. کسانی که دارای پوست لکه دار و پر از جوش و آکنه هستند معمولا اعتماد به نفس بسیار کمتری دارند. در نتیجه ترجیح می دهند کمتر در جامعه ظاهر شده و با افراد کمتری در ارتباط باشند. لایه برداری صورت یکی از روش های درمانی است با استفاده از آن می توانید جان دوباره ای به پوست صورت خود بخشیده و اعتماد به نفس خود را به صورت کامل بازیابید.

اهمیت انجام پیلینگ تراپی برای پوست، دکتر آنوش شفیعی، متخصص پوست و مو ، سعادت آباد ، تهران
اهمیت انجام پیلینگ تراپی برای پوست، دکتر آنوش شفیعی، متخصص پوست و مو ، سعادت آباد ، تهران

انواع روش های پیلینگ تراپی

اهمیت انجام پیلینگ تراپی برای پوست

پیلینگ تراپی به عنوان یک درمان برای جوانسازی پوست به روش های مختلفی انجام شود. لایه برداری دارای روش های شیمیایی، مکانیکی و لیزری است. در ادامه این بخش می خواهیم به معرفی هر یک از این روش ها بپردازیم.

لایه برداری شیمیایی

پیلینگ تراپی شیمیایی یکی از ساده ترین و رایج ترین روش های انجام لایه برداری و جوانسازی صورت است. در این روش لکه های سطحی پوست، آکنه ها، آفتاب سوختگی پوست، تغییر رنگ جزئی پوست، اسکار و چین و چروک ریز رفع می شوند. برای انجام لایه برداری شیمیایی از ترکیب های اسیدی محلول همانند لاکتیک اسیدها، پلی فنل ها، آلفا هیدروکسی اسید و … بهره می برند. نحوه ترکیب این محلول ها و شناخت کافی از پوست صورت بیمار در این روش بسیار مهم است.

لایه برداری فیزیکی

لایه برداری فیزیکی جزء لایه برداری هایی است که در آن سطح پوست را با استفاده از ابزار مخصوص الکترومکانیکی به نوعی می سابند. میکرودرم ابریژن یکی از روش های لایه برداری فیزیکال است که در آن از اسپری نمک نیز بهره می برند. این روش نسبت به روش شیمیایی عمیق تر بوده و می تواند لکه های سرسخت تر را از سطح پوست بردارد. همچنین برای رفع چین و چروک های عمیق تر پوست از این روش استفاده می کنند.

لایه برداری با لیزر

لایه برداری با لیزر جزء پیشرفته ترین و عمیق ترین روش های انجام پیلینگ صورت است. در این روش اسکارهای عمیق، لکه های عمیق ناشی از جوش و چین و چروک عمیق دور چشم ها و دهان از بین می روند. رفع تغییر رنگ پوست یکی دیگر از مزایای استفاده از لایه برداری با لیزر است. این روش توسط متخصص پوست و مو سعادت آباد، دکتر انوش شفیعی با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیزر انجام می شود.

مزیت های فوق العاده پیلینگ برای سلامتی پوست صورت

اهمیت انجام پیلینگ تراپی برای پوست، دکتر آنوش شفیعی، متخصص پوست و مو ، سعادت آباد ، تهران

مزیت های فوق العاده پیلینگ برای سلامتی پوست صورت ، دکتر آنوش شفیعی، متخصص پوست و مو ، سعادت آباد ، تهران
مزیت های فوق العاده پیلینگ برای سلامتی پوست صورت ، دکتر آنوش شفیعی، متخصص پوست و مو ، سعادت آباد ، تهران

پیلینگ درمانی دارای مزیت های فوق العاده ای برای پوست می باشد. به همین دلیل است که متخصصان پوست و مو، بهترین راه درمان مشکلات پوستی و پیشگیری از بروز این مشکلات را لایه برداری می دانند. در ادامه به مهم ترین مزیت های لایه برداری برای پوست صورت می پردازیم.

 • شاداب شدن و شفاف شدن پوست
 • رفع لکه های قهوه ای اطراف چشم
 • تمیز کردن منافذ باز صورت
 • کاهش سرعت روند پیری پوست
 • رفع کک و مک های قهوه ای
 • برداشتن آکنه ها و جوش های سرسیاه و سرسفید روی پوست صورت
 • درمان تغییر رنگ پوست صورت در یک ناحیه مشخص
 • کمک به کلاژن سازی و ترمیم پوست
 • افزایش نرمی و صافی پوست و رفع زبری آن
 • افزایش خون رسانی و آبرسانی بهتر به پوست صورت

پیلینگ تراپی در چند جلسه انجام می شود؟

تعداد جلسات پیلینگ تراپی بستگی به نوع مشکل پوست بیمار دارد و تعداد این جلسات توسط متخصص پوست و مو تعین می شوند. برخی از افراد ممکن است تنها با دو جلسه نتایج رضایت مندی را دریافت نمایند. اما برخی دیگر از بیماران ممکن است به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند. بنابراین سعی کنید تعداد جلسات و دوره درمان خود را کاملا به پزشک متخصص بسپارید. زیرا پزشک متخصص بهتر می تواند بر روند بهبودی شما نظارت کرده و جهت درمان مشکلات پوستی شما اقدامات لازم را انجام دهد.

مراقبت های مهم بعد از انجام این تکنیک

به همان اندازه که انجام پیلینگ برای پوست ضروری است، مراقبت های بعد از انجام آن نیز مهم می باشند. اگر مراقبت های بعد از انجام لایه برداری را جدی نگیرید، تمام مزیت های لایه برداری تبدیل به مضرات آن خواهند شد. بعد از انجام لایه برداری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به شدت بپرهیزید. زیرا پوست بعد از لایه برداری بسیار حساس بوده و به مراقبت بیشتری نیاز دارد. حتما از ضدآفتاب های تجویز شده توسط پزشک متخصص استفاده کنید. بعد از انجام لایه برداری مرتبا پوست خود را با ژل تجویز شده توسط پزشک خود شستشو دهید و بهداشت آن را رعایت نمایید.

برای انجام پیلینگ تراپی به چه مراکزی مراجعه کنیم؟

پیلینگ تراپی در صورتی می تواند برای پوست مفید باشد که تحت نظر متخصص پوست و مو در یک مرکز درمانی معتبر انجام شود. بنابراین برای انجام لایه برداری هرگز به مراکز نامعتبر و ارزان قیمت مراجعه نکنید. زیرا صدمات پوستی بعد از انجام لایه برداری غیرحرفه ای می توانند بسیار جدی و خطرناک باشند. در کلینیک زیبایی دکتر آنوش شفیعی در تهران، می توانید حرفه ای ترین و کامل ترین خدمات مربوط به پیلینگ صورت را دریافت نمایید.